Zdravá strava
Kvalitné suroviny
Pestrá kuchyňa

Našli ste kuchyňu, ktorej záleží na kvalite

Záleží vám na tom, čo je vaše dieťa. Viete totiž, že na fyzické, mentálne i psychické zdravie človeka vplýva i kvalita stravy. Tým, čo aj ako jeme, môžeme predchádzať mnohým „strašiakom“ súčasnosti. Nevhodné jedlo s nedostatkom živín a vitamínov môže byť príčinou detskej obezity, spúšťačom depresií či rôznych zdravotných problémov. Nesprávna strava môže vplývať aj na zhoršenú náladu i správanie detí.

V našej školskej jedálni dbáme na kvalitu používaných surovín, proces prípravy jedla a jeho chuť. Spolupracujeme s osvedčenými lokálnymi firmami a lokálnymi pestovateľmi s cieľom zabezpečiť deťom tú najlepšiu stravu potrebnú pre ich zdravý vývin.

Zdravo a chutne sa u nás môže najesť aj Vaše dieťa. Opýtajte sa nás.

Piliere našej kuchyne

Kvalitné čerstvé suroviny

Kladieme dôraz na to, odkiaľ suroviny používané v našej kuchyni, pochádzajú. Poznáme svojich dodávateľov. Preferujeme suroviny od lokálnych firiem a lokálnych pestovateľov. Podporujeme lokálnu ekonomiku.

Dôraz na sezónnosť potravín

Optimálnu výživu si vieme dopriať v každom ročnom období. Najvyššia nutričná hodnota, cenová dostupnosť i prirodzenosť v stravovaní nás smeruje k zohľadňovaniu sezónnosti. Preto v našom jedálnom lístku nájdete jahody v lete a kyslú kapustu zasa v zime.

Prirodzenosť bez umelých prísad

Pri príprave jedál nepoužívame polotovary, umelé farbivá, glutaman sodný, cukor len výnimočne. Na pitie ponúkame deťom nesladené čaje, ale hlavne čistú vodu. Máme radi prirodzené chute a vône.

Férová cena za kvalitu

Snažili sme sa nájsť rovnováhu medzi cenou a kvalitou surovín. Tak aby si chutné a zdravé jedlo z kvalitných zdrojov mohol dopriať takmer každý.

Naši spolupracovníci

Šéfkuchár Mário Blahota s 25-ročnými skúsenosťami, odborník na vegetariánsku a vegánsku stravu. Zástanca zdravého životného štýlu a vyváženej rôznorodej kuchyne.

Zdravie prenesené na tanier

Deťom chceme dopriať len to najlepšie. Aby ich detstvo bolo rozprávkové a šťastné. Spokojné dieťa robí spokojným aj rodiča. Pri behaní po lese, na čerstvom vzduchu deti dokonale vyhladnú. Tešíme sa z ich apetítu. Tešíme sa, keď nazerajú do kuchyne, aby im kuchár ešte pridal. Po desiate zloženej z čerstvého ovocia či po ovsenej kaši sa len tak zapráši. Naše deti si radi pochutia aj na bulgure, quinoi či na rybe so zeleninou.

Jedným z pilierov, o ktorý opierame kvalitu vzdelávania v našej materskej a základnej škole, je aj príprava jedál z kvalitných surovín. Zdravý pohyb v prírode spojený so zdravým jedlom prispieva k celkovému zdraviu dieťaťa. Zdravé a spokojné dieťa – môžeme si priať viac?

Povedali o nás

Kvalitná a zdravá strava aj pre Vaše dieťa

Radi by ste sa dozvedeli viac o našom vzdelávaní?

Opýtajte sa nás

Radi by ste videli prostredie našej školy a škôlky?

Zúčastnite sa niektorého z našich podujatí.

Chcete k nám prihlásiť svoje dieťa?

Vyplňte žiadosť a my Vás budeme kontaktovať.

Pripravujeme SKUTOČNÉ jedlo

Predpokladom pre zdravý vývoj dieťaťa je aj kvalitná strava. Pri výbere predškolského a školského zariadenia nejeden rodič zohľadňuje aj tento aspekt. Uvedomuje si, že nevhodná strava sa môže negatívne odraziť na zdraví jeho dieťaťa. Dnešná doba, aj v súvislosti s nesprávnym stravovaním, prináša u detí nárast obezity, depresií. To, čo deti jedia, má vplyv aj na ich náladu a správanie. Strava, ktorá nie je vyvážená a bez dostatku živín a vitamínov, môže privodiť zhoršenú koncentráciu, slabšiu výkonnosť či problémy s trávením.

Základy správnych stravovacích návykov dieťa získava už od mala.

Strava v prvých rokoch života bude v budúcnosti ovplyvňovať aj jeho preferencie potravín i potravinové alergie. Ak chce rodič svojmu dieťaťu dopriať kvalitné a výživné jedlo, vie, že dôležitá bude súhra jeho stravovacích prístupov s prístupmi v materskej škôlke.

Vyváženosť, čerstvosť, prirodzenosť chutí, sezónnosť, blízkosť zdrojov, podmienky pestovania či chovu zvierat – to všetko sú piliere, na ktorých je postavený výber surovín a príprava jedál v našej jedálni. Naším cieľom je poskytnúť jedlo z kvalitných zdrojov. Skutočné jedlo, ktoré bude podporovať fyzické, mentálne i psychické zdravie detí.

V našej materskej a základnej škole deťom dávame možnosť vidieť celý proces ako jedlo vzniká – od dopestovania byliniek či zeleniny zo semienok, cez potrebnú starostlivosť o záhradky, zber úrody, jej spracovanie, prípravu jedla až po pekne naservírovaný obed na tanieri. Umožňujeme im, aby sa na tomto procese podieľali. Vytvorili sme pre nich malé záhradky. V blízkom lese i na okolitých lúkach zberajú bylinky a rôzne lesné plody. Deti u nás vedia, že za každým jedlom je ukrytá aj práca mnohých ľudí, ich starostlivosť, radosť z odovzdávania svojho poznania. Radi by sme aj týmto spôsobom deťom ukázali, že svoje zdravie majú z veľkej časti vo vlastných rukách. Aj vďaka kvalitnému a zdravému jedlu.

Ak by ste boli radi, aby Vaše dieťa navštevovalo našu materskú alebo základnú školu:

1. Dohodnite si stretnutie a navštívte nás. Vyplniť formulár
2. Zúčastnite sa na Dni otvorených dverí. Naše akcie
3. Vypíšte žiadosť o prijatie a dotazník. Vyplniť žiadosť a dotazník